• Новак
XADO Атомска Метал клима уред Максимум за Прирачник преноси (Шприц 30ml) (Рачен Пренос)

XADO Атомска Метал клима уред Максимум за Прирачник преноси (Шприц 30ml) (Рачен Пренос)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Ја враќа површини на делови и компензира своите носат.Ја елиминира гребнатини и компонентите на оперативни површини.Оптимизира контакт модели во опрема ангажмани.Ја намалува бучавата и вибрациите на единици.Не е универзално применет на механички, роботизирани, секвенцијален менувачи вклучувајќи Директна Промена, пренос случаи и оски (заработувачката).Атомска метал клима уред XADO Максимален Пренос со 1 ФАЗА Revitalizant за механички пренос единици. (RF 100) Иновативни две-компонента нова генерација на производ, кој ги комбинира предностите на комплексни метал клима уред и 3d-генерација revitalizant.Апликација за Воведување на содржината од шприцот* во масло додатен вратот на пренос на единици, пренос случај или оска менувачи загреани до температурата на работа.Вози во текот на 3-5 минути (до po вкупно растворање на комплексот во масло).Понатамошно работење на возило е да биде спроведена во нормален режим.Тој е дизајниран за враќање на поправка, активни анти-заштита од абење директно за време на работата на механички пренос единици и склопови на возилото (механички и роботизирани опрема кутии, пренос случаи и заработувачката) и подобрување на подмачкување својства на нафта.Дозирање Еден шприц на XADO Максимален Пренос (30 ml) е за пренос склопови со масло систем до 4 литри Тоа е не се препорачува за лекување на собранието и единиците на механичар пренос со 100% се носат и со marcomechanics штети (на пример cogs пауза) е компатибилен со сите видови на масла за механичар преноси.Ревитализација се смета за завршена по 620 милји на кандидира.За време на овој период масло промена не е препорачливо.Повтори примена на Атомска метал клима уред XADO Максимален Пренос се препорачува по 62 000 милји на кандидира.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста