• Новак
Сечење Пршлен, Мелење Диск Исклучителна Предност Висока Цврстина Electroplating Површината за Сечење Алуминиумски Цевки Дрвени производи и Производи од Стакло

Сечење Пршлен, Мелење Диск Исклучителна Предност Висока Цврстина Electroplating Површината за Сечење Алуминиумски Цевки

Оценка на стоката:
DEN 232.56

Достапност
Производот е достапен

Направени од високо‑квалитет и легиран челик материјал, висока цврстина, висока цврстина.Широк спектар на апликации, погодни за сечење алуминиумски цевки, дрвени производи, и стакло.Површината electroplating третман, носат‑отпорни, исклучителна сечење, брзо расте, не гори.На работ на дискот е исклучителна, кои можат ефикасно да се намали, и на ефикасноста на работата е високо.На мелење диск е дизајниран без serrations, толку прашина не се акумулира во текот на сечење.Функција : 1. На работ на дискот е исклучителна, кои можат ефикасно да се намали, и на ефикасноста на работата е високо.2. Широк спектар на апликации, погодни за сечење алуминиумски цевки, дрвени производи, и стакло.3. Направени од високо‑квалитет и легиран челик материјал, висока цврстина, висока цврстина.4. Површината electroplating третман, носат‑отпорни, исклучителна сечење, брзо расте, не гори.5. На мелење диск е дизајниран без serrations, толку прашина не се акумулира во текот на сечење.Спецификација : Предмет Тип : Сечење Disc Material : + Легиран Челик Надворешниот Дијаметар : Прибл.100mm / 3.94 in Inner Дијаметар : Прибл.20mm / 0.79 in Application : Сечење алуминиумски цевки, со дрвени производи, стакло Пакет Листа : 1 x Сечење Диск.

Декларирани спецификации

Item Type:
Cutting Disc
Material:
+ Alloy Steel
Outer Diameter:
Approx.100mm / 3.94in
Inner Diameter:
Approx.20mm / 0.79in
Application:
Cutting aluminum pipes, wooden products, glass
Package List:
1 x Cutting Disc :

Комплементите на стоката

Веста