• Новак
Мачка 6A Етернет Кабел 10ft Рефус за Rj45 Конектори, Побрзо Од Мачка 6 Ethernet Кабли Тенок Ethernet Кабелот на Конекторот, за Интернет Ethernet Адаптер, Индустријата за Висока-Брзин?

Мачка 6A Етернет Кабел 10ft Рефус за Rj45 Конектори, Побрзо Од Мачка 6 Ethernet Кабли Тенок Ethernet Кабелот на Конекторот,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Висока-Брзина Cat6a Кабел : Cable Creation етернет кабел поддржува до 10 Gbps (во споредба со Мачка 6 на 1 Gbps) и 500 MHz пропусен опсег (во споредба со Мачка 6 од 250 MHz).Со тоа, таму повеќе не е било одложување во сурфање на Интернет, гледање видео стриминг, играње онлајн игри, и симнување на датотеки, обезбедување на вас со супер мазна мрежа искуство.Високо-Квалитетни Материјали : Секоја Мачка 6 A интернет кабел 10ft поминува низ ригорозни тестирање за да се обезбеди безбедна кабелска интернет врска со исклучителна брзина и сигурност. 8 цврст меч проводници 32 AWG RJ45 приклучок со позлатени контакти, надворешниот дијаметар на мрежата кабел е 0.11 инчен / 2.8 mm, направени од 32 AWG чист бакар диригент, 4 пара на одделни извртени пар структура ефикасно намалување на сигнал пречки и косата, како и подобрување на стабилноста на врската.Повеќе Карактеристики : Совршен за мрежни адаптери, КОМПЈУТЕР, компјутер сервери, рутери, модеми, принтери, се префрлат кутии, PS3/PS4/PS5, мрежа медија плеери, Xbox, NAS, Vo IP телефони, По уреди, печ панели, Центри, DSL, итн.Cat6 A етернет кабел за поддршка на фреквенции до 500 MHz и е погоден за висок-брзина 10 GBASE-Т интернет конекција за LAN мрежа апликации и повеќе, додека останатите целосно наназад компатибилен со вашата постоечка мрежа.Тенок и Преносни : помалите кабел заштедува простор и ја подобрува струење во висока густина средини, како сервер собите.Тесниот подигање и Snagless дизајн го прават овој кабел совршен избор за високо-густина средини, како и центри за податоци или телекомуникации соба.Висока издржливост : Ethernet кабли се направени од 100% чист гол бакарна жица и затоа се целосно во согласност со УЛ Код 444 и Национални Електрични Код за минлив исхемичен напад-568-В. 2 оган и стандарди за безбедност, кои бараат чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.Леани вирус олеснување чизми помогне да се избегнат snags дека ќе го оштети вашиот кабли и за флексибилност и се спротивстави на обичните носат и солза.Секоја бакарна жица е во прилог со Kevlar панцири жица, па тоа е многу силна затегнувачка својства.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста