• Новак
DC 12V Ниска VOLTAG E26 Медиум База T30 Стаклена Цевка Светилка 7.2 Тубуларна LED Сијалица со Вжарено Гроздобер Ретро JDD Антички Класичен Носталгични Lumiled Почетен Акцент за Вна

DC 12V Ниска VOLTAG E26 Медиум База T30 Стаклена Цевка Светилка 7.2 Тубуларна LED Сијалица со Вжарено Гроздобер Ретро JDD

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ОВА Е НИЗОК НАПОН DC 12 V СИЈАЛИЦА - НЕ е ПОГОДЕН ЗА ДОМАЌИНСТВО 120 V УПОТРЕБА : 4 W + Трансформатор слободни За употреба со било која низок напон DC 12 volt извор на енергија и да се справи нестабилен напон шила до 36 V - кои вклучуваат и не се ограничени само на автомобили , бродови , марини , камиони , моторни домови , RV , надвор мрежа соларни системи , други обновливи енергетски системи , театарски продукции , воз , приколки , далечински кабини , пејсажи осветлување и многу повеќе апликација.Безбедноста на прво место и внатрешно фузиран - Придружете ни се во зголемување на разнообразноста во осветлување техника овие денови, низок напон LED светилки се пофлексибилни од било кога.Планината нив било каде сакате и да ги елиминираат потребата да се има AC жици или кабел работи околу насекаде обезбедување на многу побезбедно решение.Одлично за сопствени светлосни ефекти со огромни заштеди на енергија.Да ги искористат предностите на побезбеден осветлување решение за вашиот далечински осветлување потреби.Ефикасност - Ова T30 класичен облик на цевка троши 4 watts на моќ, работен напон е DC 12 V да 36 V Извори на Енергија на батеријата и да е, емитира 300 Lumens и карактеристики 360 степени агол на зрак светлина.Боја : Топло Бела.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста