• Новак
KOMILFO СЕТ 2 шишиња Гума БАЗА 30ml. + ГОРНИОТ Слој НЕМА ИЗБРИШЕ 30ml./1fl оз без четка, Тенок нос. Гел LED/UV лак Грб Впие Исклучува Оригиналниот

KOMILFO СЕТ 2 шишиња Гума БАЗА 30ml. + ГОРНИОТ Слој НЕМА ИЗБРИШЕ 30ml./1fl оз без четка, Тенок нос. Гел LED/UV лак Грб

Оценка на стоката:
DEN 672.00

Достапност
Производот е достапен

❤Бренд KOMILFO / 100% Оригинални / долготрајни, 20 дена и повеќе / Брилијантен сјај / НАЈДОБАР КВАЛИТЕТ. ❤KOMILFO СЕТ 2 шишиња Гума БАЗА 30ml. + ГОРНИОТ Слој НЕМА ИЗБРИШЕ 30ml.Со тенок нос. ❤KOMILFO Гума БАЗА 30ml. - Ова е единствена база на гумени база за гел лак, со кој се предвидува супер силен адхезија и ви овозможува да се усогласат на ноктите плоча. ❤KOMILFO ГОРНИОТ Слој НЕМА ИЗБРИШЕ 30ml. - Горниот Слој (горниот) без лепливи слој.Дава долготраен сјај и светлина за гел за полирање.Одлично за дизајни каде леплива слој е потребно.Тоа ја заштитува бојата слој од чипс, пукнатини, гребнатини, боја burnout; дава дополнителна сила да гел лак. ❤- Убав мирис - Растворувач бесплатно - Сите состојки Направени во САД!Бесплатен превозот 15-20 дена.ПРЕДНОСТИ НА KOMILFO ГУМА БАЗА на ГРБ : 1) средна густина - база на гумени основа има просечна густина, поради што тоа е идеално само-израмнување на ноктите плоча, повеќе еластична и е многу лесен за употреба; 2) израмнување - база ви овозможува да се усогласат на ноктите плоча и да ја направат совршена форма на ноктите пред премачкување со обоени гел лак; 3) зацврстување - текстурата на база ви овозможува не само да се подредат на ноктите плоча, но исто така и зајакнување на ноктите.Пред примена на боја на лак, можете да го отстраните леплива слој за подобро прилепување на гел-лак на ноктите плоча; 3) упорни - подобрена формула врз основа на гума гарантира издржливост на било гел лак до 21 ден, го спречува пилинг и чипс.KOMILFO ГЕЛ VARNISHING ТЕХНОЛОГИЈА : 1) Спроведуваат стандард помине подготовка : се отстрани претходниот слој, отстранете ја cuticle, рамна површина и ја даде посакуваната форма на ноктите.После тоа, препорачливо е да се чисти ноктите плоча со средства за дезинфекција и degreaser.Ако е потребно, се применуваат ultrabond - посебен киселина-слободен подготовка за дополнителни сврзување на следните облоги со природни нокти. 2) се Применуваат Komilfo Гел лак Basecoat да помине.На база ви овозможува да ги усогласат ноктот плоча, за да направи совршен облик на ноктите пред премачкување со обоени гел лак.А потоа исушете го на УВ ламба. 3) се Применува 2 капути на Komilfo боја гел лак.Запомнете да го запечати секој слој (вклучувајќи база и на врвот).На полимеризација време на боја гел лак во УВ ламба е за 2 минути, во LED светилка - 30 секунди. 4) се Применуваат Komilfo topcoat за гел лак со тенок слој, сува тоа во LED светилка за 90 секунди, во УВ ламба - максималниот износ на време што е назначено на тајмерот. 5) на крајот на слој, се применуваат cuticle масло.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста