• Новак
STARTECH.COM 2 Порт Двојна DISPLAYPORT USB KVM Преклопник со Аудио & USB 2.0 ХАБ

STARTECH.COM 2 Порт Двојна DISPLAYPORT USB KVM Преклопник со Аудио & USB 2.0 ХАБ

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Мајчин двојна Display Port конекција - без адаптер е потребно.Поддржува 2560x1600 @ 60 Hz резолуции; надвор од 1080p.Максимална резолуција на 3840x2400 во долниот refresh стапки.USB KVM Switch - Висока Резолуција Двојна displayport USB KVM преклопник со аудио и USB 2.0 хаб испорачува мулти компјутер за контрола за висока резолуција мултимедијални апликации.Боја : Црна.Се поврзува уреди (од/на) : Компјутер да Микрофон, Видео, USB.Број на порти : 2. Конзола конектори : 2 x 3,5 мм мини џек (3 позиција) женски, 2 x Displayport (20 pin) и женски, 4 x USB (4 pin) женски.Домаќин конектори : 2 x USB B (4 pin) женски, 4 x 3,5 мм мини џек (3 позиција) женски, 4 x Displayport (20 pin) женски.Видео резолуција : 3840 x 2400 аналогни, 2560 x 1600 digital.Порта за избор поддршка : Push копчето и hotkeys.Број на компјутери поддржани : 2, Комплет тип : Челик.LED индикатори : 2 x Зелена - онлајн, црвено - избрани КОМПЈУТЕР.Моќност : Напон : 110 - 240 VAC (текст), 12 VDC (излез), Струја : 0.8 A (влез), 1.5 A (излез).Центар совет поларитетот : Позитивни, Приклучок тип : М. Графички режим : WUXGA.OS независни, DVI поддршка (dual link), широк екран поддржани, мултимедијални пост продукција и видео за уредување користење на Mac или PC компјутери, поддржува 7.1 канал со висока дефиниција дигитален аудио, полн plug n игра поддршка.Температура : 0 - 40 сте C (оперативни),- 20 - 60 сте C (чување), Влажност : 80% RH.Системски побарувања : Displayport от екранот на уредот, компјутерски систем/видео картичка, USB-от за компјутер систем, стандард 104 копче поврзаниот USB keyboard, standard 3 копчето поврзаниот USB глушец, 3,5 мм мини џек микрофон и/или звучници (опционално).Сертификација и стандарди : CE, FCC, ROHS.Вклучува : 2 порт двоен дисплеј Displayport KVM, адаптер за напојување, упатство за користење.Тежина : 42.4 оз.Гаранција : 3 години ограничен.Контрола на повеќе компјутери одеднаш во вашиот дом или канцеларија, со овој USB KVM switch.Оваа display port switch е опремена со аудио и поддржува DVI за да се обезбеди добар за видео квалитет.Тој е опремен со две порти, и можете да го користите да се поврзете микрофони, видео уреди и USB кабли.Овој KVM switch карактеристики LED индикатори, и тоа ги поддржува широк и тесен екрани.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста