• Новак
Ikelite 6282.70 Подводна Камера Домување за Nikon COOLPIX S7000, Јасно

Ikelite 6282.70 Подводна Камера Домување за Nikon COOLPIX S7000, Јасно

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Јасно Поликарбонат Тело.Пристап до Сите Камера Функции.Влакна-Оптички/Безжични Strobe Конективност. 3.9" Дијаметар Рамна Стаклена Леќа Порта.Детална Оценка : 200'.Фати живописни слики и видео на стинг зраци, папагалот риби и корали во 200' под површината со вашите Canon ELPH 350 ХС/IXUS 275 ХС или ELPH 360 ХС/IXUS 285 ХС камера во оваа Ikelite Подводни Домување.Надворешното осветлување е помоќен од вашата камера е вграден блиц, но вашиот блиц, може да се користи за да предизвика изборен, надворешни AF35 Auto Flash strobe како безжичен роб, реплицира TTL изложеност.Како алтернатива, две влакна-оптички пристаништа се предвидени за поврзување на факултативниот кабли.Домување, исто така, вклучува дифузор да омекне вашата вграден блиц и deflector да ги пренасочи кон светлината надворешен strobe.Оваа додаде осветлување ќе се обезбеди поголема боја точноста и vibrancy, и тоа може да бидат ставени во позиција да практично се елиминира backscatter, отсјај, и тешко сенки.Изграден за издржливост, домување се дизајнирани, конструирани од страна, и тестирани во САД.На корозија-отпорни, јасно поликарбонат тело нуди целосен поглед на камерата, што ќе ви овозможи да ги надгледувате О-прстен печат за да се обезбеди правилна водоотпорен инсталација.Големи, ергономски механички контроли за да се обезбеди пристап до сите камера функции освен режим на префрлување.Камерата монтажа плоча карактеристики на 12-24 тема лента со 3" проред.Домувањето е изградена-во, рамна стаклена леќа порта има 3.0" дијаметар.Од светлината се апсорбира многу брзо како што поминува преку водата, факултативна боја-поправните филтри можат да бидат додадени за да ја подобрат бои под површината.Пристаништето, исто така, прифаќа опционален надворешен леќи со 67mm теми, да се овозможи зголемување на видното поле или екстремни close-up снимки со подобро јасност и деталност, соодветно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста