• Новак
Craftdady 50Pcs Златна Конус Мушка Капи Тибетската Бали Стил Легура Крајот Капа Опфаќа Терминатор 10x7.5mm за Tassel Earring Ѓердан Хривнија Накит Прави Дупка:1.5 mm

Craftdady 50Pcs Златна Конус Мушка Капи Тибетската Бали Стил Легура Крајот Капа Опфаќа Терминатор 10x7.5mm за Tassel Earring

Оценка на стоката:
DEN 215.76

Достапност
Производот е достапен

Пакет Вклучуваат 50pcs мушка капи, за 7.5 mm, широк, 10мм долго, дупка : 1.5 mm.Материјал Овие атрактивни крајот капи се изработени од високо квалитетни алуминиумски без олово, никел и кадмиум, кои се трајни и лесни, совршен за сите видови на изработка на проекти.Широка Примена Тие може да се користи како крај на dangle или fringe, и да се обединат повеќе нишки да се закачите на clasps.Одлично за tassel earring, нараквици, ѓердани, dangle приврзоци и други накит одлуки.Добро DIY подароци за вашето семејство или пријатели на сезона.Карактеристика Овие мушка капи во античкиот злато tone се шармантни и око-фаќање.Прастарата и егзотични стил додава класична убавина и indistinct мистерија за вашите креации, претворајќи plainer накит во ремек-дело.DIY Идеја Само стави во комбинација со слаб монистра како скапоцен камен/стакло/бисер во вас белегзија или earring, овие цветни мушка капи може да се насочи вниманието се фокусира на специјалност акцент монистра во вашиот накит дизајни.Тибетската Златна Конус Мушка Капа Покрие Гроздобер Крајот Капи Terminator These атрактивни мушка капи може да се применат за изработка на ѓердани, белегзии, обетки или други накит занаети.Тибетската стил мушка капа може да ви донесе гроздобер и елегантен чувства при додавање завршувањето на допир на вашите дизајни.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста