• Новак
SSPHPPLIE Јајце Форма Стрес Олеснување Топката со Прст Тензија Тренер Пакет, Дизајниран за Секојдневна Прст Вежби, Зглоб Рехабилитација Терапија Рака Зафат Опрема

SSPHPPLIE Јајце Форма Стрес Олеснување Топката со Прст Тензија Тренер Пакет, Дизајниран за Секојдневна Прст Вежби, Зглоб

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Идеален Squishy Стрес Олеснување Топка : Дали во потрага на стрес олеснување играчки / relievers или нова fidget играчка, нашите squishy топки ќе smoosh, стискаш, се водат, се повлече, фрли, испитување и потоа веднаш да се врати во нивната оригинална форма.Едноставна squishy стрес топката стрес олеснување!.Користите било Каде во секое време : Оваа топка лесно може да го собере во вашиот џеб и можете да го извади тоа да притисне секогаш кога.Можете да го користите додека пешачите, за патување, гледајќи ТВ и телефон повикување итн.Тоа може да се преземат за да се office, училиште, или на било кое место што сакате да за обука.Го ЗАЈАКНУВА ЗАФАТ И го НАМАЛУВА ВКОЧАНЕТОСТ И БОЛКА : Рака терапија топки за вежбање се изгради сила во прстите, рацете, зглобовите и лактите, додека намалување на вкочанетост и болки во зглобовите со стимулирање на циркулацијата на крвта во надлактицата и рака.ИЗДРЖЛИВИ NONSLIP НАДВОРЕШНОСТА : Рака зафат терапија топки се изградени со премиум композитен материјал кој е без мирис и латекс слободни.На лесно текстура надворешноста обезбедува сигурна, nonslip површината за грчевито држејќи се за.Раката терапија топки ја задржат својата форма за голема употребливост и се, исто така, солза и сплит-отпорни.Тоа се прави на термопластични гума, кој е безбедно, невкусна и многу издржливи.Тие нема да се подели во угнетување.Тоа е лесен и доволно мали за да се донесе со секаде каде што одат и удобен за vou да се направи рака вежба во секое време.Дизајниран во согласност со ергономија, одговара на вашите дланки совршено мека за држите во вашите раце.Секогаш консултирајте се со вашиот лекар пред почетокот на секоја вежба програмата за рехабилитација цели.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста