• Новак
Oatey 30246 ПВЦ Редовни Цемент и 4-Унца NSF Пурпурна Буквар Корисна Пакет

Oatey 30246 ПВЦ Редовни Цемент и 4-Унца NSF Пурпурна Буквар Корисна Пакет

Оценка на стоката:
DEN 354.48

Достапност
Производот е достапен

СИТЕ НАМЕНА ЦЕМЕНТ И ВИОЛЕТОВА БУКВАР ПРАКТИЧЕН ПАКЕТ : Вклучува еден 4 мл.може на сите намена јасно цемент и едно 4 мл.може на пурпурна буквар за ПВЦ цевки и фитинзи.РЕДОВНИ ЈАСНО ЦЕМЕНТ : се Препорачува за вода за пиење, притисок цевка, канал, и DWV апликации, и тече слободно и поставува брзо во препорачува примена температура од 40 до 110 степени Целзиусови.ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ ПУРПУРНА PRIMER : се Препорачува за употреба на CPVC/ПВЦ цевки и фитинзи за сите планови и дијаметар, и тоа е за користење во средини каде код повици за верификација дека буквар се користи.АГРЕСИВНИ PRIMING : Формулиран за да се отстрани површинската нечистотија, маст, и валкано, како и ублажување на цевка површината за да се овозможи на брз, безбеден и постојан растворувач заварување.УСОГЛАСУВАЊЕ : И цемент и буквар се овластени да УЛ Greenguard Злато, NSF и UPC одобрени, да надмине ASTM Стандард D2564 и ASTM F 656, и во согласност со NSF/ANSI 61 здравствени ефекти барања.Удобен "Корисна Пакет" за чување - само додадете цевки и фитинзи.Содржи може да се од ПВЦ Цемент и може да се од NSF Пурпурна Буквар.Јасно, се препорачува за цевка до 3" дијаметар.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста