• Новак
Камила Светец-saens - Autograph Писмо Потпишано 12/15/1880

Камила Светец-saens - Autograph Писмо Потпишано 12/15/1880

Оценка на стоката:
DEN 19200.00

Достапност
Производот е достапен

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.КАМИЛА SAINT-SAËNS Потпишан autograph писмо (декември 1880), благодарение на некој пријател за сегашноста "кој ги намалува моите каење малку." Напишано само како Светец-Saens бракот е прекин Autograph Писмо потпишано : "В Санкт-Saens", 2p, 5¼x7, conjoined.Нема место, 1880 декември 15. На француски јазик, преведени во целост : "Мојот драг пријател,/ Ќе може да има никаков сомнеж на моето пријателство за вас и задоволство ќе ми даде испраќање во мене нешто што ги намалува моите каење малку.Имам илјада нешта да се направи, и не знаат како да излезат од нив.Извинете, и верувај ми да ви биде многу посветени и срдечен пријател".Камила Светец-Saens (1835-1921) бил француски композитор, organist, пијанист и диригент, кој почна да се научат на пијано на возраст од две.Познат по неговото придржување кон хармонија, форма и музички изработка, неговите најпознати дела вклучуваат symphonic песна Danse Macabre (1873) и стрип симфонија Карневал на Животните (1886).Тој е исто така познат за опера Samson и Delilah (1877 година), а Вториот Виолончело Концерт (1902 година).Saint-Saens е еден од најплодните и почитуван композитори во историјата на Франција.Ова писмо е напишано само како кратко и несреќен брак беше крај.Во 1875 година, Saint-Saens во брак Мари-Laure Truffot, жената половина неговата возраст.Тие имале две деца, и од нив почина во 1878 година (еден од некоја болест, другиот од паѓање од прозорец).Saint-Saens обвинува својата жена за овие смртни случаи.Три години подоцна, тој ја напуштил својата сопруга и, иако таму не беше формален развод, никогаш не ја видов неа повторно.Хоризонтална пати браздата.Аглите лесно creased и soiled.Инаку, во ред состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 102563.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста