• Новак
JYHSHENG Кабел за Управување со Ракави, 1-20М Кабел Ракави 3-100mm Црна Snakeskin Жица Mesh Заштита Најлон Тесни домашно МИЛЕНИЧЕ да се Прошири Изолација Плашт Плетенка Ракави (Бој

JYHSHENG Кабел за Управување со Ракави, 1-20М Кабел Ракави 3-100mm Црна Snakeskin Жица Mesh Заштита Најлон Тесни домашно

Оценка на стоката:
DEN 2376.00

Достапност
Производот е достапен

[Заштитата на животната средина] производот е направен од 100% сосема нов и висок квалитет на материјалите, не-токсични и нема несакани ефекти. [Флексибилна употреба] флексибилен материјал може да биде флексибилно намали според потребите и може да се користи. [Функција] На уредно спакувани жици можат да се спречи децата да бидат повредени и заштита на жици од љубопитни домашни миленици.Производот е мека текстура, не е лесно да се скрши, и има добра еластичност.Тоа може да се спречи собирање на прашина од околу жици и жици, креирање на безбедно, удобно и пријатно во кои работат и живеат средина за вас. [Погодност] работата е едноставна, а тоа може да биде раната на жица во кратко време. [Примена] Широко се користат во домаќинството, градежништво, електроника, кабел и жица компоненти, пакување и транспорт, активности на отворено, и исто така широко се користи во компјутерски кабли, автомобилски кабли или други механичка опрема.Спецификација : Модел : ПЕТ Плетенка Sleeving Temperature : -60 ° C до +125 ° CMelting момент : 230 ° C ± 5 ° CFlame заштита класа : UL94-V0 Note : На плетенка црево е скратена кога проширување (околу 30%).Ве молиме резерви доволно должина.

Декларирани спецификации

Model:
PET Braided Sleeving
Temperature:
-60 ° C to +125 ° C
Melting point:
230 ° C ± 5 ° C
Flame protection class:
UL94-V0
Note:
The braided hose is shortened when expanding (about 30%). Please reserve a sufficient length. :

Комплементите на стоката

Веста