• Новак
YUNZHIDUAN 10 КОМПЈУТЕРИ Colostomy Кеси, Ostomy Снабдувањето со Менгеме Затворање, leostomy Ostomy Торба, Едно Парче Drainable Ostomy Торбичка за Ileostomy Stoma Грижа,Cut-да-Собере

YUNZHIDUAN 10 КОМПЈУТЕРИ Colostomy Кеси, Ostomy Снабдувањето со Менгеме Затворање, leostomy Ostomy Торба, Едно Парче Drainable

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

【МИРИС ОТПОРНИ】за филм со силен мирис бариера способност + посебен процес активиран јаглерод, можат ефикасно да се спречи мирис overflow во торба. 【ЕДЕН-ПАРЧЕ ДИЗАЈН】 Едноставен и лесен,лесен за ракување и лесно да се замени самостојно. 【КОЖАТА ПРИЈАТЕЛСКИ】 - Напредно hydrocolloid направени на притисок чувствителни лепило и пектин,кожата пријателски,паста без остатоци. 【Не-плетени Ткаенини】-медицинскиот не-плетени ткаенини се обидел удобно и дише,не се свесни дека за да се намали триењето. 【Се СЕЧАТ за ДА одговараат】 - бариера на Кожата може да се намали од 70 до 10 mm. ▶Производ параметри : параметри на Производот : име на Производ : Еден-парче urostomy торба Боја : транспарентна спецификација на Производот : 10 парчиња/кутија Опсегот на употреба : се користи за stoma чистење, грижа и собирање измет, итн.Материјал : Задниот прозорец со јаглероден филтер.ЈП филм транспарентен со 2 страни.Не-плетени кожата со 2 страни. ▶Пакетот вклучува : 10x Едно парче систем ostomy кеси 1x Ostomy мерка картичка 1x Упатство книга.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста