• Новак
Малку Tikes Игра@Home Првиот Инструмент Клупата Претендираат Workbench за Деца , Бела

Малку Tikes Игра@Home Првиот Инструмент Клупата Претендираат Workbench за Деца , Бела

Оценка на стоката:
DEN 1922.40

Достапност
Производот е достапен

Активности како помош на шрафцигер, клуч, и чекан им помогне на децата да развијат нивните фини моторни вештини.Сите 7 вклучени додатоци се вклопуваат во горниот оддел, и workbench себе огради станот за лесни за складирање.Децата сакаат да се преправа да се работи со работни брзини, претендираат игра ноктите & завртки, & kid големина tools.Вклучува : Чекан, Клуч, Шрафцигер, 2 Ноктите, и 2 Навртки.Направен во U. S. A. Век : 2 - 5 Години.Добиете на вашиот малку занатски ковале, tinkering, и градење на нешто што може да се замисли со Малку Tikes Првиот Инструмент Клупата.Ова дете-големина workbench доаѓа со претендираат игра алатки кои ги охрабри децата да се вклучат во време на креативни улога игра како тие чекан ноктите, затегнете навртки, и да се сврти сликата.Активности како користење на завртка возачот, клуч, и чекан им помогне на децата да развијат нивните фината моторика вештини, додека тие играат.Бонус : Првата Алатка Клупата е дизајниран за лесно расчистување како и сите 7 вклучени додатоци се вклопуваат уредно во горниот оддел, и workbench себе огради станот за лесни за складирање.Добиете вашите деца и активни денес, додека тие се Игра@Дома со Првиот Инструмент од Клупата Малку Tikes!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста