• Новак
XLBHLH LED Нагоре и Надолу Водоотпорен Ѕид Светла,Мат Црно/Бел Ѕид Sconce Алуминиум Отворено Ѕид Светилка за Тремот, Гаража, Патио,14W

XLBHLH LED Нагоре и Надолу Водоотпорен Ѕид Светла,Мат Црно/Бел Ѕид Sconce Алуминиум Отворено Ѕид Светилка за Тремот, Гаража,

Оценка на стоката:
DEN 1660.56

Достапност
Производот е достапен

★ IP65 заштита е високо квалитетен водоотпорен, без страв од ветер и дожд, доаѓаат твојата љубов светла. ★ Искусни ветер и дожд траен како нови, користење на избраниот алуминиумски материјали за да креирате едноставна и креативна светилка, генијален квалитет, толкување на модерната естетика на живот, затворен и отворен двојна намена и ѕидни светилки. ★ Висока осветленост КОЧАН чип, КОЧАН светилка монистра, висок CRI, ниска потрошувачка, униформа светлина, боја, и креирање на текстура осветлување опсег. ★ На замрзнатото светилка тело има деликатна текстура, едноставен и модерен, и лесно создава пријатна и удобна атмосфера. ★ Ова трајни отворено фрлија алуминиум светилка може да се користи во приоди за автомобили, тремови, courtyards, патишта, итн.во станбени области.Комерцијално, овие тела може да се користи во канцеларија згради, магацини за складирање, чување и единици, итн., за да се обезбеди претпријатијата со подобро осветлување и безбедност.Опис на производот : Тип : надворешен ѕид светилка.Боја : црна, бела.Материјал : Алуминиум.големина : 20x7cm (7.8x2.7in ).Сијалица тип : LED.Моќ : 14 W.Температура на бојата : 3000 (К)извор на Светлина : 3.Стил : Модерна.Класичен.Европски стил, Американски стил.Сертификација : ОКОЛИЈА, CCC, УЛ, ЕУ, Ro HS, FCC, ETL и други сертификати.Примена : Овој ѕид светилка е многу погодна за вашиот дом, тремот, гаража, ходник и влезот.Просечниот животен век : 50000 часа.Пакување : 1×Ѕид светилка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста