• Новак
Храна Потоплите Светилки, Храна, Топлина Светилка, Потоплите Светилка Бафет, Храна, Топлина Зачувување Светилка, Вклучена Греење Светилка, Вклучена Ресторан Виси Л

Храна Потоплите Светилки, Храна, Топлина Светилка, Потоплите Светилка Бафет, Храна, Топлина Зачувување Светилка, Вклучена

Оценка на стоката:
DEN 1132.80

Достапност
Производот е достапен

СО СИЈАЛИЦА : Храна греење светилка со инфрацрвена греење светилка (250 w).Со оваа топлина-доказ светилка, ние не мора да се грижите за губење на хранливи материи и лош вкус на храната.Вашиот ресторан и партија треба!.ЧУВАЈТЕ ХРАНА ХРУПКАВИ И ТОПЛО : Инфрацрвена греење светилки се алатки за греење и осветлување храна.Постојат многу малку влажна храна, како што се : Б. бисквити, француски помфрит, готвена храна, скара, итн.Кога овие прехранбени производи се изложени на греење светилка, водената пареа се evaporates релативно лесно, па храната повеќе нема да биде навлажнета.КАРАКТЕРИСТИКИ : 1. Прилагодлива висина (да се спречи храна од тоа да биде премногу сув).Тоа може да се сретне на греење потребите на повеќето храна. 2. Независни се префрлат; 3. Лесно да се инсталира; 4. Дисперзирани вентилација слотови може брзо да прахосвам топлина и да го продолжи животот на сијалица. 5. Се обезбеди на различни дијаметри (19cm / 20cm / 25cm / 27cm).ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : Комерцијална храна/себе грејачи се многу погодни за кафетерии, хотели, ресторани, училиште куjни, свадби, добротворни настани, компании и разни собири на кои треба да им обезбеди на гости со топла храна.ЖЕЛЕЗО СЛОЈ : На абажур на оваа надградена телескопски лустерот е направен од железо, алуминиум и е површина-обложена.Во споредба со стариот термо заштита и механичка заштита светилка, слој може да го подобри отпорност на корозија, цврстина и спроводливост на метал.Покрај тоа, тоа не е лесно да ' рѓа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста