• Новак
КУРТ 22111 Хром Челик Приколка Hitch Поклопецот, се Вклопува 2-Инчен Приемник

КУРТ 22111 Хром Челик Приколка Hitch Поклопецот, се Вклопува 2-Инчен Приемник

Оценка на стоката:
DEN 306.72

Достапност
Производот е достапен

СИГУРНА ЗАШТИТА.Приколка hitch опфаќа се идеален начин да го заштитите вашиот hitch приемникот кога не влечење.Го штити примачот против нечистотија, вода, остатоци и ' рѓа, при додавање на готовиот изглед на вашето возило.СТАНДАРД СЕ ВКЛОПУВААТ.КУРТ забавува hitch опфаќа дојде во индустрија-стандардни големини да се вклопи во речиси секоја приколка hitch приемник.Оваа hitch поклопецот е дизајниран да се вклопуваат 2-инчен x 2-инчен приемник цевка, совршен за повеќето класа 3 и класа 4 и класа 5 hitches.УДОБЕН.За брз, лесен, безбеден за инсталација на овој приемник hitch капак, тоа ќе го инсталира со користење на вашите постоечки приколка hitch pin (hitch pin-от не се вклучени).Тоа е исто така погодно да се чуваат во вашиот ракавица кутија додека влечење на приколка.ДОЛГОТРАЈНИ.Овој обичај hitch маска е направена од челик за дополнителна сила, и тоа карактеристики светла хром финиш да се спротивстави на корозија.ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.Оваа приколка hitch капа е наменета за брзо инсталација во моментот е известување.Само собере во hitch приемникот и вметнете ја hitch pin.Тоа е толку едноставно!Hitch pin-от не се вклучени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста