• Новак
AZAZ Biotic Билки Чиста и Природни Билни Хена во Прав за Коса Боја 100g

AZAZ Biotic Билки Чиста и Природни Билни Хена во Прав за Коса Боја 100g

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

100% органски хена прав : Извори од лисја од органски одгледувани Хена (Lawsonia inermis) растенијата без додадени хемикалии она.Заврши сива покриеност : Билни хена прав за коса тенденција да даде сива коса на обурн боја и трае долго до 4 недели, остатокот зависи од зачестеноста на губење на миење.Поддржува коса здравје : Чиста хена прав помогне во подобрувањето на косата израстоци, намалување на кршење на косата, сувост , поправки сплит завршува, се бори против првут и го подобрува целокупното здравје на косата.Природни косата балсам : Билни mehandi за коса ја храни, омекнува и volumizes коса.Заверена од глобално признати организации—USDA Органски, KLBD, Халал Индија, итн.Biotic Билки Билни Хена во Прав е извори од свежо одгледува хена лисја, сенка-исушени, а потоа се задушени во тројна sifted, microfine прашкаста форма. 100% органски хена во прав за коса не содржи додадени хемикалии која го прави сосема безбеден за сите типови на кожа.Хена е природен боење на билка која ги опфаќа сива и додава lustrous сјај на косата tresses.За разлика од обоеност, Хена е одлично средство за смекнување на косата.Тоа палта секоја коса вратило и формира заштитен слој за заштита на нишки од оштетување.Хена, кога се користи на редовна основа, густо и ја зајакнува вашата коса со заклучување во суштинско значење влага.Билни хена во прав за коса работи да ги смири вашиот скалп, намалување на чешање, иритација на скалпот и првут.Оваа излезе да биде одлична алтернатива на хемиски врз основа коса бои како што се бои, како и чува косата здрава и од внатре и од надвор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста