• Новак
Monoprice 4K UltraFlex Мал Дијаметар High Speed HDMI Женски Мини HDMI Машки Пасивни Кабел - 3 Стапки - Црно | 4K@60Hz, 18Gbps, 36AWG, Компатибилен со dslr фото Камера, ТЕЛЕВИЗОР, Лаптоп, Таблет

Monoprice 4K UltraFlex Мал Дијаметар High Speed HDMI Женски Мини HDMI Машки Пасивни Кабел - 3 Стапки - Црно | 4K@60Hz,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Микро Коаксијален Кабел за Изградба : Микро Коаксијален кабел изградба носи неверојатно лесни и флексибилни HDMI кабел.Ова ви овозможува да го насочите HDMI кабли во тесни простори во начини на кои еден обичен HDMI кабел ќе им овозможи.Ultraflex Дизајн : На Ultra Flex дизајн го прави кабел потенки и повеќе флексибилен, така што може да се вклопуваат подобро во тесни простори, што го кабелот за управување полесно, особено со ултра тенок ѕид месеци.Поддржува 4 K@60 Hz и HDR : максимална 4 K@60 Hz резолуција произведува ултра брзи и остри слика, што е одлично за спорт, високи перформанси игри, и VR.HDR е акроним за Висок Динамички Опсег.Телевизори со HDR се покаже подобро, повеќе реална слика со повеќе контраст, осветленост, и бои отколку кога било досега.HDR значително се проширува разлика од односот и боја точност.Разлика од односот е поврзана со тоа како светли или темни екран е и боја на точност е како тесно бои на екранот натпревар бои во реалниот живот.Светли слики изгледа посветла, со повеќе длабочина.Целосна YCb Cr 4 : 4 : 4 Chroma Земање на 4 K.Поддржува Dolby Визија.40/36 AWG Ultra Flex High Speed HDMI Кабелот е неверојатно тенок и флексибилни.Микро Коаксијален изградба овозможува да ја испорача 4 K@60 Hz резолуција со YCb Cr 4 : 4 : 4, HDR поддршка, и 18 Gbps на пропусен опсег, додека се половина од дијаметарот на обичните HDMI кабел.Ultra Flex кабли се совршено решение за тесни простори каде флексибилност е од врвна важност.Тоа ги поддржува следниве HDMI карактеристики : ги Поддржува сите HDMI резолуции до 4 K@60 Hz (3840x2160p@60 Hz), вклучувајќи 3 D и Мулти да Гледате видео.Поддржува 21 : 9 кино aspect ratio.Поддржува до 32 аудио канали и 1536 k Hz аудио земање мостри стапка.Истовремена испорака на двојна видео потоци до повеќе корисници на истиот екран.Поддржува SA-CD, DVD-Аудио, DTS-HD Master Аудио, Dolby True HD, и други high-definition аудио стандарди.Поддржува Длабоко Боја, до 16-bits per channel, вклучувајќи ги Sony x.v.Боја стандард.Поддржува продолжен CEC (Consumer Electronics Control) команди и функции, HDMI Ethernet Канал, и Enhanced Audio Return Channel карактеристики.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста