• Новак
Фиа WF921-28 Обичај се Вклопуваат Зима Пред/Грешка на Екранот

Фиа WF921-28 Обичај се Вклопуваат Зима Пред/Грешка на Екранот

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Обичај се Вклопуваат - Возило се специфични.Леснотијата на инсталација со Стап-О-Студ 3 M лепило поддржан од студ - не дупчење потребно.Зимски пред промовира подобра економичност на горивото во ладна клима.Зимски пред држи дизел мотори работат на оптимални температури.Зимски пред обезбедува побрзо мотор загревање и внатрешни работи топлина.WF920 Серија обичај се вклопуваат зима фронтови и бубачки екрани се дизајнирани за да обезбеди бенефиции и во зимски и летен.Направен од сите временски тешки quilted винил, зима пред промовира подобра економичност на горивото.Тоа помага во обезбедувањето побрзо мотор загрее и внатрешни работи топлина.Тоа води дизел мотори на оптимално оперативни температури со прилагодливи проток на воздух врати.Во пролет и лето, бубачка екран, направен од тешки солза отпорни мрежа, ја штити рад и решетката од грешки, камења и остатоци.Зима пред и бубачки екранот се меѓусебно користење на Фиа е патентиран Држи Студ не вежба инсталација на системот.Користејќи 3 M лепило поддржан од студ fastener, само кора и се држи до површината и се распарчи на секоја зима пред или грешка на екранот.Нема алатки потребни за инсталација.За ладно време клима, зима пред ограничува струење на моторот овозможува да се загрее побрзо и обезбедување на топлина за внатрешни работи побрзо беше добро.Иако првенствено се направени за дизел мотори, тоа ќе работи со гас на моторот апликации, како и.Дизел моторот тешко може да се почне и да се кандидира во ладно време клима.Зимски пред контроли ладно проток на воздух на моторот за одржување на оптимална температурата на работа.Зимски пред материјал е дизајниран за да се справи со сите дека доаѓа во него во секојдневна употреба.Обезбедува бариера помеѓу вашиот скара и радијатор за дополнителна заштита.Ја заштитува вашата скара и рад и се избегнува неуредна исчисти.Тешки мрежа штити скара и радијатор од камења и остатоци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста