• Новак
Hydroton Оригинални Глина Камчиња - 50 Литар | Лесни Прошири Глина Агрегат Направени во Германија

Hydroton Оригинални Глина Камчиња - 50 Литар | Лесни Прошири Глина Агрегат Направени во Германија

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Оригиналниот Hydroton бренд прошири глина е единствена, лесни се прошири глина агрегат произведени во Германија.Овој природен глина се ископува, формирана во пелети, тогаш печката отпуштен од работа на високи температури да предизвикаат глина за да се прошири во тешка, лесна топки.Глина природно има балансиран capillary акција, со идеална површина структура.Оригиналниот Hydroton Бренд прошири глина е единствена, лесни се прошири глина агрегат произведени во Германија.Овој природен глина се ископува, формирана во пелети, тогаш печката отпуштен од работа на високи температури да предизвикаат глина за да се прошири во тешка, лесна топки.Глина природно има балансиран capillary акција, со идеална површина структура.Hydroton Бренд прошири глина е полу-porous & генерално не се плови, како и други производи може да.За најдобри резултати, исплакнете сите прошири глина пред употреба.Тоа е обновливи колку што е темелно исчистени помеѓу користи. 50 литар кеси функција лесно се прелива spout.Големина спецификација е 8-16 mm.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста