• Новак
iFJF FS1003 Гориво/Вода Сепаратор Филтер Замена за ISB ISC ISL ISLE ISM N14 QSC QSL QSM PX8 MBE900 Дизел Мотор Одржување Спин-На 10 Micron 3406889 4070801 P564872 33604 PS8687 LFF1003

iFJF FS1003 Гориво/Вода Сепаратор Филтер Замена за ISB ISC ISL ISLE ISM N14 QSC QSL QSM PX8 MBE900 Дизел Мотор Одржување

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Fitment : Гориво Вода Сепаратор Филтер За ISB, ISC, ISL, ISLE, ISM, N14, QSM, QSC, QSL и PX8,Мерцедес MBE900 Серија Мотори.Крстот Reference : 3406889,4070801,3954851,FS1003,BF1263-SP,P551003,P564872,PS8687,3604,33604,5580-0066-40,86604,LFF1003. Функција : Вода Сепаратор Филтер спречува гориво проблеми и помага да се продолжи животот на вашиот мотори системи за вбризгување на горивото систем.Обезбеди висок проток и супериорен филтрација ефикасност со премиум филтрација за да се помогне во подобрување на перформансите на моторот.Голема нечистотија одржување капацитет на филтер елементи преку висок филтер површина.Micron : Ова дизел гориво филтер ги отстранува и entrained и emulsified вода од вашиот дизел гориво со 10 Micron ниво.Топло совет : За Гориво/Вода Сепаратор Филтер има препорачува промена на интервал од 15,000 милји.Се вклопува мотори : ISB, ISC, ISL, ISLE, ISM, N14, QSM, QSC, QSL Серија Engines PX8 Серија Engines Mercedes MBE900 Серија Engines Cross Reference : 3406889,4070801,3954851,FS1003,BF1263-SP,P551003,P564872,PS8687,3604,33604,5580-0066-40,86604,LFF1003 Attributes : вкупна Висина : 248.67 mm (9.79 во)Најголемиот OD : 93.73 mm (3.69 во)Цвест OD : 93.47 mm (3.68 во)Заптивка OD : 71.88 mm (2.83 во)Заптивка ID : 62.48 mm (2.46 во)Тема Големина : 1-14 UNS-2 BStandpipe : YESEfficiency : 98.7 %Micron Оценка : 10 micron Filter Користи Со станбен : FH126 Filter Користи Со Заптивка : 3313108.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста