• Новак
Само Грав - Соја, Црн Грав, и Edamame Шпагети & Fettuccine - Глутен Слободни Тестенини, Кето Ниски Хидрати Макарони Фиде, Протеини Тестенини, Органски Здрава Тестенини, Вегета?

Само Грав - Соја, Црн Грав, и Edamame Шпагети & Fettuccine - Глутен Слободни Тестенини, Кето Ниски Хидрати Макарони Фиде,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ТЕСТЕНИНИ ЗА СЕКОЈ начин на ЖИВОТ : Нашата здрава органска тестенини е USDA органски сертифицирани, не-ГМО, глутен-слободен тестенини кои се кето пријателски, ниски хидрати, жито-бесплатно, и кошер.Исто така нула холестерол, вегетаријанска и вегетаријанска храна, тестенини со низок натриум, а ниско-GI влијание (за дијабетес / дијабетичари, целијачна)!.ВИСОК ВЛАКНА & ВИСОКО ПРОТЕИНСКА ТЕСТЕНИНИ : Тестенини тоа е всушност ЗДРАВА за вас!Се одликува со над 40 грама заврши растителна основа протеини и 19 грама влакна (по 3.5 унца на издржување) за посилни мускули и поздрав варењето на храната.SUPERCHARGED НИСКИ ХИДРАТИ КЕТО ТЕСТЕНИНИ : Со само 9 грама нето јаглехидрати (по 2 мл на издржување), можете да се истражуваат и повторно откривање кујни дека ќе мислев дека се надвор од дофатот!.ЕДНА СОСТОЈКА SUPERFOOD : Секој вид на тестенини е направен со ЕДНА состојка - Edamame, Соја, или Црна Соја за одржлива растителна основа моќ да ви носат во текот на денот.Овие соја, црна соја, и edamame тестенини / тестенини се начин почиста од традиционалните тестенини, chickpea тестенини, па дури и други edamame тестенини!.ЛЕСНО ДА се НАПРАВИ : Нашите вкусни тестенини се готви во само 3-5 минути, па можете да потрошите повеќе време за јадење и се помалку време за готвење!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста