• Новак
SKS Отворено Beavertail - Snap На Монтажа, Универзална Предните и Задните Велосипед Фендер Set - за 26-28 Тркала, 2.0- 2.35 Широк Гуми, Нечистотија Заштита од Кал и Валкано - врши во Ге

SKS Отворено Beavertail - Snap На Монтажа, Универзална Предните и Задните Велосипед Фендер Set - за 26-28 Тркала, 2.0-

Оценка на стоката:
DEN 791.76

Достапност
Производот е достапен

Snap на монтажа обезбедува солидна прилог и покрај недостатокот на престојува.Месеци до предната кочница гром и задните седишта остане гром со заградата.Се поврзува преку метални протези за зголемување на издржливост.Лесен и лесно да се соберат.Фиксна седиште лесно за демонтирање.Може добро да се спречи вашиот велосипед или велосипед од кал.Чувајте ги вашите возење велосипед фен и почиста.Лесно да се прилагоди на агол меѓу mudguard и велосипед гума, без било поправка потребни алатки; едноставен за инсталација и отстранување, како и трајно да ја користите.На SKS beavertail е надополнување на предни и задни fenders на 26 "и 28" планински велосипеди.Германската фирма е високо специјализирана во производство на додатоци за велосипедисти, па нивните производи имаат тенденција да се биде добар референтна точка.Оваа фендер нуди навистина иновативен дизајн, со лесно snap на монтажа.Месеци до предната кочница гром и задните седишта остане гром со заградата.Тие се обезбеди подобрена заштита од нечистотија.Адаптација на суспензија предници и инсталацијата е многу едноставна, со користење на медиумите во челик.Карактеристики : - Додаток за предните и задните fenders - Одлична за сите пат и планински велосипеди - Важи за 26 "и 28" тркала - Многу лесен и силна - Подобрена заштита од нечистотија - Сите околу snap-на mudguard. - Стабилна челик заграда за безбедно и лесно монтирање - Погоден за суспензија forks Specs : Боја : Black Weight : 311g / 0.69 lb.Големина на тркало : 26", 27,5" (650b)", 28 "Гуми Ширина : 2.0"-2.35"За SKSIn 1921 година, германската велосипед додаток компанија SKS е основана од страна на Карл Scheffer-Klute во Sundern, Германија (SKS = Scheffer-Klute Sundern).Компанијата, која првично само произведени од високо-квалитетни велосипедски пумпи, денес произведува кат пумпи, мини пумпи, mudguards, велосипед fenders, синџир чувари, и други додатоци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста