• Новак
Baosity 1.25 Телескоп Окуларот - 8мм Plossl Eyepieces Леќа - 4-елемент Plossl -Стандард 1.25 инчен Filter/Barlow Леќа Теми

Baosity 1.25 Телескоп Окуларот - 8мм Plossl Eyepieces Леќа - 4-елемент Plossl -Стандард 1.25 инчен Filter/Barlow Леќа Теми

Оценка на стоката:
DEN 311.76

Достапност
Производот е достапен

Навој за Филтри и Barlow Леќа : 1.25 инчен (31.7 mm).Висина (Вкупно) : 50mm.Фокусна Должина : 8mm.Обложување : Мулти-обложени.Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - Ова е медиум моќ окуларот сет. - 1.25 - инчен 8мм plossl окуларот сет , дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. - 4-елемент plossl дизајн, има околу 52 - степен AFOV.Совршен за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели. - Доаѓа со цврсти пластични случај-proect окуларот од прав и влага.Мека гума око guard тоа е обичај опремени со бајонет планината. - Навој за стандард 1.25 - инчен астрономија филтри и barlow леќа.Спецификација : - Фокусна Должина : 8мм - Навој за Филтри и Barlow Леќа : 1.25 инчен (31.7 mm) - Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот - Слој : Мулти-обложени - Висина (Вкупно) : 50mm Package Вклучува : 1 Парче 8мм Plossl Окуларот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста