• Новак
Baosity 1.25 Телескоп Окуларот - 4mm Plossl Eyepieces Леќа - 4-елемент Plossl -Стандард 1.25 инчен Filter/Barlow Леќа Теми

Baosity 1.25 Телескоп Окуларот - 4mm Plossl Eyepieces Леќа - 4-елемент Plossl -Стандард 1.25 инчен Filter/Barlow Леќа Теми

Оценка на стоката:
DEN 311.76

Достапност
Производот е достапен

Големина : 1.25 инчен /31.7 mm Телескоп Заеднички Окуларот Интерфејс.Фокусна Должина : 4mm.Обложување : Целосно Обложени.Висина (Вкупно) : 50mm.Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - Ова е многу убаво висока моќност окуларот. - 1.25 инчен 4mm plossl окуларот, дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување. - Совршени за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas. - Доаѓа со цврсти пластични случај-proect окуларот од прав и влага.Мека гума око guard тоа е обичај опремени со бајонет планината. - Навој за стандард 1.25 - инчен астрономија филтри и barlow леќа.Спецификација : - Фокусна Должина : 4mm - Size : 1.25 инчен /31.7 mm Телескоп Заеднички Окуларот Интерфејс - Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот - Слој : Целосно Обложени - Висина (Вкупно) : 50mm - се Применуваат : Види на Сценографијата, Светла Небесните Согледувања, Маглина и така on Package Вклучува : 1 Парче Plossl 4mm Окуларот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста