• Новак
Baosity 4 во 1 1.25 8мм Plossl ПЛ Окуларот Мулти-Обложени Леќи + 5X Barlow Леќа + Месечината Месечината Филтри за Астрономски Телескоп

Baosity 4 во 1 1.25 8мм Plossl ПЛ Окуларот Мулти-Обложени Леќи + 5X Barlow Леќа + Месечината Месечината Филтри за Астрономски

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Окулар Информации : .Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот.Barlow Леќа Информации : .Обложување : Мулти-обложени.Материјал:Оптичко Стакло+Метал.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - средна моќност окуларот + 1.25" телескоп окуларот сина и зелена филтер + barlow леќа 5 X телескоп окуларот 1.25" интерфејс M42x0.75mm тема. - 1.25 - инчен 8мм plossl окуларот сет , дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување.Навој за стандард 1.25 - инчен астрономија филтри и barlow леќа. - 8мм Plossl Окуларот : 4-елемент plossl дизајн, има околу 52 - степен AFOV.Совршен за широка областа месечината согледувања, средни ѕвезда кластери, како и широк спектар на дожд nebulas и длабоко небото цели. - 5 X Висока Моќност Зголемување:подетални на ѕвезда, месечината и другите небесни тела.1.25 Инчен Интерфејс:универзалната за Celestron, Nikon, Орион и други телескопи. - 1.25" Телескоп Окуларот Боја Филтер : Совршен за подобрен приказ на месечината и посветла планети.Шрафовите на стандардот 1.25" астрономија телескоп окуларот.Спецификација : - Окуларот Информации : - Фокусна Должина : 8мм - Навој за Филтри и Barlow Леќа : 1.25 инчен (31.7 mm) - Структурата на Оптички Систем : Plossl Окуларот - Слој : Мулти-обложени - Висина (Вкупно) : 50mm - Barlow Леќа Информации : - Материјал:Оптичко Стакло+Метал - Фактор на Зголемување:5 X - Леќа Слој:Multilayer HD Широкопојасен Пурпурна Филм - Тема:M42x0.75mm Должина:6.7 cm/0.26 инчен Дијаметар:3.15 cm/0.12 инчен - Филтри Информации : - Материјал:Метал - Големина:30мм/1.18 инчен - Боја:Зелена/Blue Package Вклучува : 1 Парче 8мм Plossl Eyepiece1 Парче 5 X Barlow Lens2 Парчиња Телескоп Боја Филтер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста