• Новак
Anbull 150DB Супер Висока Воз Рогови комплет за Камиони, 4 Труба Воз Воздух Рог Комплет со 12V Воздушниот Компресор за Автомобил Камион Воз Ван Брод

Anbull 150DB Супер Висока Воз Рогови комплет за Камиони, 4 Труба Воз Воздух Рог Комплет со 12V Воздушниот Компресор за

Оценка на стоката:
DEN 2879.76

Достапност
Производот е достапен

Во текот на Топлина Заштита:Опремен со безбедносни заштита, што значи ако компресорот оди над 176°F тоа автоматски ќе се исклучи и ќе почне да направите резервна копија кога станува назад се до 158°F. САД Акции се обезбедува брза испорака.Силен и Моќен : 4 Труба Возило Воздух Рог Blares Надвор Силен и Моќен Предупредување.На Труба Воздух Рог Компресор за Полнење ќе произведува моќни 150 DB звук.Големиот моќен звук фаќа секого внимание.Премиум Квалитет : Големина : 15.4 x 5.4 x 10.5 инч.Времето Отпорни : Двојна Рог Е Метал Хром Позлатен Материјал И Дизајниран Е Да Биде Временски Отпорни, Доволно Да Го Издржат Било Какви Временски Услови.Лесно да се Инсталира & Широко се Користи : - Тоа не е потребно да се ангажира професионални или одете до некој механичар, со цел да се инсталирате на рог.Answer : ___________________________ Note : производот треба да се инсталира хоризонтално, pls не се инсталира превртен или наклонети.4 Труба Воз Рог Комплет е погодна за сите 12 V возила како што се автомобили, бродови, камиони, трактори, комбиња и др.И тоа е, исто така, исклучително погодна за моторцикли или чамци.Сите во Еден : Овој комплет вклучува компресор кој има 1.59 литри резервоар и пумпи до 100 psi.Кога притисокот паѓа на 70 psi, компресор ќе удар на и пумпа назад до 100psi.И доаѓа со 4 вибрации влошки да се инсталира под секоја нога кога се монтираат, 30 amp осигурач, а petcock стил резервоарот влага на мозоци, и 3'ft на 1/4" воздух цревото за воздух рог hook-up тоа е да се користи со притискање вклучите заклучување на страната на воздух резервоарот поврзување на притисни за заклучување монтирање на воздухот рог.Компресор Големина : 39.5 x 13.8 x 27cm/15.4 x 5.4 x 10.5 инчен Цевка Должина : Околу. 4.7 m/183.3 инчен Trumpet4 Големина : 9.5 x 34cm/3.7 x 13.3 инчен (Дијаметар, Должина) Trumpet3 Големина : 9 x 28cm/3.5 x 10.9 инчен (Дијаметар, Должина) Trumpet2 Големина : 9.5 x 22cm/3.7 x 8.6 инчен (Дијаметар, Должина) Trumpet1 Големина : 9.5 x 16cm/3.7 x 6.2 инчен (Дијаметар, Должина) Извор на Енергија : 12 V Моќност : 190 W Струја : 15 A завршна Површина : Хром Капацитет на Резервоар : 6 L/1.59 Галон. 12 volt 150 psi макси.H.D воздушниот компресор.Електрични воздушен вентил (електромагнетниот), 120 psi воздушен притисок switch.Звукот на овој рог ќе стигнат до 125-150d B во зависност од притисокот на воздухот. ■Инструкции за инсталација не се вклучени.Професионалната инсталација се препорачува.Секоја инсталација е обичај во зависност од апликацијата.Овој комплет ќе бара дополнителни делови како што жици, релеи, switch, и хардвер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста