• Новак
Tiffen 77LC1 77mm Низок Контраст 1 Филтер

Tiffen 77LC1 77mm Низок Контраст 1 Филтер

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Земја на Потекло : сад.Пакет должина : 1.0".Пакет ширина : 1.0".Пакет висина : 1.0".Контролирање на контраст е тешко во светли сончевиот средини.Изложување или за определување или сенки ќе го оставам на други сериозно под или над-изложени.Овој Низок Контраст филтер внесува мала количина на "локализира" одблесокот во близина се потенцираат областите во рамките на сликата.Ова го намалува контрастот со молњи во близина сенка области, оставајќи ја нагласува речиси непроменет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста