• Новак
Emerson TREX-0096-0001 Ruggedized Оптоварување Отпорник за 375, 475 и Trex Областа Комуникатор, 250 Ohm Електричниот Отпор

Emerson TREX-0096-0001 Ruggedized Оптоварување Отпорник за 375, 475 и Trex Областа Комуникатор, 250 Ohm Електричниот Отпор

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Оптоварување отпорник за Emerson 375 и 475 Областа Communicator овозможува тестирање кога помалку од 250 ohms е присутна во ХАРТ јамка.Обезбедува 250 ohms електрична отпорност на комуникација јамка за да се ХАРТ-от уреди.Солиден конструкција за употреба во областа.Земја на потекло : сад.На Emerson 00275-0096-0001 250Ω ruggedized оптоварување отпорник се користи со Emerson 375 и 475 серија Областа Communicator.Товарот отпорник ја зголемува отпорноста на комуникација циклус на ХАРТ (автопат addressable далечински трансдуцерот) протокол за комуникација овозможени уредот, овозможувајќи им на полето комуникатор за комуникација со уредите кои имаат помалку од 250Ω на отпор присутни во ХАРТ јамка.Солиден градба ја прави load отпорник соодветен за работа на терен.Emerson Процесот на Управување, поделба на Emerson Електрични Компанија, која произведува опрема за автоматизација на енергија, храна и пијалаци, и производствени индустрии.Компанијата, основана во 1890 година, е со седиште во Сент Луис, MO.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста