• Новак
uxcell Алуминиум Случај Отпорник 10W 120 Ohm Wirewound за LED Конвертор со Прачка Пост 10W120RJ

uxcell Алуминиум Случај Отпорник 10W 120 Ohm Wirewound за LED Конвертор со Прачка Пост 10W120RJ

Оценка на стоката:
DEN 215.76

Достапност
Производот е достапен

10 Wattage и 120 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се користи за различни апликација, бидејќи на широк отпор опсег.Алуминиум Е Сместен.Една изолирана покрие на повредените жици ќе блокира топлина, кој ветува високи перформанси на отпорниците.Оттука, ладење работа беше постигнат од алуминиум случај.Оваа 10 W отпорник формирана со квалификувани бакар, никел, и алуминиум.Со компактна структура и дисипација на топлина дизајн, способност на преоптоварување е изградена.Одборот должина 3/4 инчи(19mm) и две прачки со 1.8 mm дупка за конекција.Кол. 2.5 mm antisymmetric anchoring дупка за одржување, кои ќе се вклопат #2 Навртки(или М2.3 ореви).Сигурен.Проблеми, како на рамна ДОВЕДЕ би се совршено решение, или можете да го користите на било AC DC кола, конвертор, инвертер, моторни брзина контрола, возачи, итн.Материјал : Никел Алуминиум Жица Рана Отпорник со Алуминиумска Случај.Толеранција : 5%.Моќност : 10 W 25 W 50 W 100 W.Отпор : 0.1 ohm - 60 K ohm.Оваа отпорник е наменет за употреба од страна на оние со електрична експертиза.Не препорачувам да се користи за Автомобилската поправка или ремонтирам, освен ако не имаат професионални познавања.Ние препорачуваме 30%-50% зголемување во номинална моќност врз основа на вашиот вистински оптоварување моќ и додадете топлина мијалник уред кога тоа е потребно.Овој алуминиум домување отпорник е широко се користи во автомобилската taillight ( LED ) модификација.Во принцип, 25 W отпорници се користат во Азија автомобили, додека германски автомобили натпревар 50 W отпорници.Овој алуминиум случај отпорник се користи само во 12 V автомобили, не 24 V камиони.

Декларирани спецификации

Material:
Nickel Alloy Wire Wound Resistor with Aluminum Case

Комплементите на стоката

Веста