• Новак
Саксонците. 1200D со Gussets Стандард Вратот Ќебе Медиум II Морнарица/Црвена 63

Саксонците. 1200D со Gussets Стандард Вратот Ќебе Медиум II Морнарица/Црвена 63

Оценка на стоката:
DEN 283.20

Достапност
Производот е достапен

180g : Ова midweight ќебе нуди идеални топлина и удобност за време на повеќето зимски денови.Водоотпорен : Надворешниот материјал е направен од тешки 1200 D ripstop ткаенина и вода се одвратат школка слој да се задржи дожд и кал надвор.Дише : 210 D најлон внатрешни работи покривачки промовира струење, па вашиот коњ останува сув и удобно.Gussets : Секоја страна доаѓа со традиционалните рамо gusset за да се овозможи природен движење.Прилагодлив : Целосно опремени со ниско ниво на крстот surcingles и веб нога ремени.Саксонскиот 1200 D Ripstop Со Gussets Медиум има силна 1200 denier ripstop водоотпорен и дише надворешниот со екстра топло 180g polyfill.Кој 210 D полиестер поставата со твин прилагодливи градите ремени, рамо gusset, ниско ниво на крстот surcingles и прилагодлив веб нога ремени.Силна 1200 denier ripstop водоотпорен и дише надворешниот.Екстра топло 180g polyfill.Карактеристики 210 D полиестер поставата со твин прилагодливи градите ремени.Вклучува рамо gusset ниска крстот surcingles и прилагодлив.Веб нога ремени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста