• Новак
Plantronics - Voyager Фокус УЗ со доплата Стојат (Поли) - Bluetooth Dual-Уво (Стерео) Слушалки со Бум Микрофон - USB-PC/Mac Компатибилни - Активен Бучава Поништува-Работи со Тимови (Уверени

Plantronics - Voyager Фокус УЗ со доплата Стојат (Поли) - Bluetooth Dual-Уво (Стерео) Слушалки со Бум Микрофон - USB-PC/Mac

Оценка на стоката:
DEN 3108.72

Достапност
Производот е достапен

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Се поврзува со : Безжично да PC/Mac преку вклучени USB-Bluetooth адаптер и/или мобилен телефон преку Bluetooth.Уверение за употреба со Microsoft Тимови и компатибилни со други водечки соработка и глас платформи.Идеален За : Професионалци кои работат во оттргнува средина дома или во канцеларија.Удобен десктоп полнење.Аудио Перформанси : Активен Бучава Поништува (АНГ) ви овозможува да се фокусирате на вашиот повикувачот, а не на бучавата во позадина.Три бучава поништување на микрофони овозможи повикувачите да ги слушаш, а не на животната средина.Време на разговор & Роаминг Спектар : До 12 часа време на разговор (10 со АНГ на) и до 15 часа слушање време (12 со АНГ на).Се шета до 98 нозе (30 метри).Направете го вашиот бизнис за да се слушне и да се сретнам со Plantronics Војаџер Фокус УЗ стерео Bluetooth слушалки.Се движат fluidly помеѓу КОМПЈУТЕР и паметен телефон и помеѓу работа и забава со богат, длабок стерео и активен бучава поништува дизајнирани за да го одржите вашиот фокус на работа, а не на хаосот околу вас.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста