• Новак
Shorpioen 100-Pack 8-18 x 1 Филипс Модифицирани Решетка Главата Полна Тема Само за Дупчење Завртка Црна Phos П.Н.Е.-0816KPMB

Shorpioen 100-Pack 8-18 x 1 Филипс Модифицирани Решетка Главата Полна Тема Само за Дупчење Завртка Црна Phos П.Н.Е.-0816KPMB

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Честа употреба е да се закачите на жица или од метални струг да метал studs на дебелината меѓу 12 - 20 колосек.Главата дизајн нуди ниски царинење и екстра големи имајќи површината.Се препорачува брзина на возење за инсталација е 2500 вртежи во минута.AISI 1016 - 1022 или еквивалент челик.Нуди чувствувате отпорност на корозија, но може да се користи само во помеки материјали.Цврстината на материјалот да биде drilled треба да биде минимум 10-20 Rockwell цврстина поени помалку од fastener. 18-8 нерѓосувачки.Не толку отпорни на корозија како 18-8 различни, но ќе се вежба преку потешко материјали од 18-8 завртка.Истата цврстина тебе правило важи : материјал drilled треба да биде минимум 10-20 Rockwell цврстина поени помалку од fastener. 410 нерѓосувачки.На fastener со екстра широк главата, twinfast темата и само за дупчење точка.Главата е integrally формираат круг за миење со слабо заоблени врвот што е приближно 75% од дијаметарот на миење.Ги исполнува ASTM C 1513 година за ладно-формирана челик кадрирање врски ги Исполнува F. I. П-1000.7 за torsional сила & вежба брзина е Произведен да SAE J78 за димензионални спецификации ги Исполнува ASTM НА 510 за јаглероден челик производство.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста