• Новак
Rtint Опашка Светлина Багра Опфаќа Компатибилен со Мерцедес-Бенц SLK-Класа 2009-2011 - Затемнување на Чад

Rtint Опашка Светлина Багра Опфаќа Компатибилен со Мерцедес-Бенц SLK-Класа 2009-2011 - Затемнување на Чад

Оценка на стоката:
DEN 1855.20

Достапност
Производот е достапен

Пред-намалување на опашката светлина багра комплет направен специјално за вашето возило направени од страна на Rtint. 5 годишна гаранција, поддржан од филмот наменета за DIY инсталација.Чекор по чекор видео инсталација на апликацијата водич онлајн.Инсталација поддршка.Без инсталација алатки се вклучени, но се препорачува за професионална инсталација резултати.Чистење на било кои smudges или нечистотија исклучување на светлата.Отстрани заштитниот слој на маска за да се изложуваат на двострано лента.Порамнете го поклопецот внимателно, така што тоа се совпаѓа со вашиот опашка светла.Притиснете надолу кон површината да се придржуваат на капак на светлина и да се заврши процесот на инсталација.Додека вашиот опашка светла само сочинуваат неколку мали парчиња на вашето возило, тие се направи огромна придонеси за вашите автомобили функционалност и стил.Нијансирање вашиот опашка светла додава трајни бариера која ги спречува одредено ниво на светлината од минува низ.За возврат, багра ќе го заштити вашиот светла од штета од блокирање на штетни ултравиолетови (УВ) зрачење.Авто опашка светлина боја може да ви помогне да се постигне елегантни, затемнети ефект.Карактеристики како вашиот опашка светла се лесно да се надополни и да се прилагодат за да одговараат на вашиот карактер и стил.Добивање на изгледот што го сакате е можно кога сте детали вашите автомобили повеќето видливи компоненти.Rvinyl е исто толку страстни за надградба и измената на возила како што се.Бидејќи нашата започнат во 2003 година, што сум им помогна на безброј аргументи и нови не-го-сами (DIY) монтери ги трансформираат нивните возила со нашата палета на опашката светлина багра колекции.Направени овде во Америка, нашите производи нуди совршена комбинација на заштита, употребливост и стил.Нашите високо-квалитетни боја е идеална за додавање на стилски заврши на вашето возило и заштита на вашиот светла од штетни изложеност на сончева светлина.Сепак, може да се користат за широк спектар на други апликации, како и.Овие производи работа исто како и на вашиот магла и фарови, особено кога се купени од страна на ролна.Исто така можете да ги искористат предностите на боја заштитни карактеристики и елегантен стил кога се применуваат во различни архитектонски апликации.Rvinyl го прави лесен за редизајн и DIY ентузијасти да го персонализирате на нивните возила.Бидејќи овие боја се nonpermanent, можете да се чувствуваат сигурни инсталирање на нив, бидејќи можете да го отстраните багра опфаќа и промените до вашите автомобили изгледаат секогаш кога сакате.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста