• Новак
BLU Студио 5.0 C HD Quad Core - Отклучен Мобилен Телефон - (Бела)

BLU Студио 5.0 C HD Quad Core - Отклучен Мобилен Телефон - (Бела)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Еден од плаќање на услуги ќе се применува. $10 за да се поправи или $29 да го замени вашиот телефон. .Отклучен Dual SIM Телефон. 5.0 инчен HD Екран (720x1280) : 8 MP Камера со Автофокус LED Блиц, и 2 MP камера напред, HD Видео HD снимање (1080p). 1.3 GHz, Quad-core, Андроид 4.4 Kit Kat. 4 GB Внатрешна меморија со капацитет од 1 GB RAM меморија со Micro SD Слот до 32 GB. 4 G HSPA+ до 21 Mbps 850/1700/1900 : Национално Покривање на Следниве Превозници : .Отклучен мобилни телефони се компатибилни со GSM оператори како AT&T и T-Mobile, како и со GSM SIM картички (e.г.H20, Директно се Зборува, и одберете припејд превозници).Отклучен мобилни телефони не ќе работат со CDMA Оператори како Спринт, Verizon, Поттик или Богородица. 4 GB Капацитет на Складирање (Проценува Слободен Простор 2.25 GB).HSPA+, или Еволуирале High-Speed Packet Access, е технички стандард за безжични, широкопојасен телекомуникациски.HSPA+ го подобрува широко се користи WCDMA (UMTS) врз основа 3 G мрежите со повисоки брзини за крајниот корисник, кои се споредливи со поновите LTE мрежи.HSPA+ беше првиот дефинирани во техничката стандард 3 GPP ослободување 7 и прошири понатаму во подоцнежните изданија.Во сад, тоа е вообичаено достапни под AT&T, за Мобилност и Т-Мобиле НАС.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста