• Новак
SongZhiQiang SZQ-LB LM25LUU LM25 LM 25мм Линеарно Движење Лого (2 Парчиња) LM25 LUU Долго Тип Линеарни Лагери 2540112 мм L-S

SongZhiQiang SZQ-LB LM25LUU LM25 LM 25мм Линеарно Движење Лого (2 Парчиња) LM25 LUU Долго Тип Линеарни Лагери 2540112 мм

Оценка на стоката:
DEN 2088.48

Достапност
Производот е достапен

Модел : LM25 LUU; Топката коло : 6. Впишани круг со Дијаметар : 25 mm.Од Дијаметар : 40 mm; Должина : 112 mm; Од Заклучување : 82 mm.Динамичен Cr : 159 kgf; Статички Кор : 320 kgf.Тежина : 400 g; Количина : 1 Lot = 2 КОМПЈУТЕРИ.Структура и Функции Линеарна Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Број на модел : LM25 LUUTorque Капацитет : 25*40*112mm Surface Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Structure : Линеарно Движење Bearing Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Тоа ја намалува бучавата генерирана за време на работата и овозможува за врвен подмачкување.Широк Спектар на Types A широк спектар на видови се достапни, како на пример, стандарден тип, царинење-прилагодлив тип, отворен тип, долго тип а.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста