• Новак
Мини Воздух Цилиндар, Воздух Цилиндар, Лесни за Компримиран Гас Машини за Индустрија(MA20*25)

Мини Воздух Цилиндар, Воздух Цилиндар, Лесни за Компримиран Гас Машини за Индустрија(MA20*25)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Мини круг цилиндар усвојува нерѓосувачки челик материјал, широко се користи во машинската индустрија.Користејќи напредна технологија со фина изработка за да се донесе површината, која ќе не боли вашите раце работа.Овој практичен пневматски цилиндри обезбеди повеќе itineraries за да изберете од.Пневматски цилиндри е механички уред кој го користи сила на компримиран гас за генерирање на сила на reciprocating линеарно движење.Нерѓосувачки челик материјал има одлична отпорност на корозија, отпорност на топлина перформанси.Функција : 1. Мини круг цилиндар усвојува нерѓосувачки челик материјал, широко се користат во машини industry2. Пневматски цилиндри е механички уред кој го користи сила на компримиран гас за генерирање на сила на reciprocating линеарна motion3. Овој практичен пневматски цилиндри обезбеди повеќе itineraries да се избере from4. Користејќи напредна технологија со фина изработка за да се донесе површината, која ќе не боли вашите раце во work5. Нерѓосувачки челик материјал има одлична отпорност на корозија, отпорност на топлина performance Specification : Предмет Тип : Cylinder Inner Дијаметар : Прибл. 20mm / 0.8 неактивноста Тип : Двоен action Working Медиум : Air Fixed Тип : Основни type Working Притисок Опсег : 1.5-10kef/cm2 Guaranteed Притисок Отпорност : 15kgf/cm2 Operating Температура Опсег : 0-70℃Оперативни Брзина Спектар : 30-800mm/s Buffer Тип : Анти-судир gasket Adapter Цевка Дупка со Дијаметар : G1/8 Optional Стил : MA20x25, MA20x50, MA20x75, MA20x100, MA20x125, MA20x150, MA20x175, MA20x200 Пакет Листа : 1 x Цилиндар.

Декларирани спецификации

Item Type:
Cylinder
Inner Diameter:
Approx. 20mm / 0.8in
Action Type:
Double action
Working Medium:
Air
Fixed Type:
Basic type
Working Pressure Range:
1.5-10kef/cm²
Guaranteed Pressure Resistance:
15kgf/cm²
Operating Temperature Range:
0-70℃
Operating Speed Range:
30-800mm/s
Buffer Type:
Anti-collision gasket
Adapter Tube Hole Diameter:
G1/8
Optional Style:
MA20x25, MA20x50, MA20x75, MA20x100, MA20x125, MA20x150, MA20x175, MA20x200
Package List:
1 x Cylinder :

Комплементите на стоката

Веста