• Новак
XMHF 12mm Отвори Линеарна Имајќи SBR12UU Слајд Единици Имајќи Движење Топката Имајќи Перница Блок

XMHF 12mm Отвори Линеарна Имајќи SBR12UU Слајд Единици Имајќи Движење Топката Имајќи Перница Блок

Оценка на стоката:
DEN 210.48

Достапност
Производот е достапен

Име на производ : Отворена Линеарна Имајќи; Модел : SBR12 UU.Вратило Дијаметар : 12mm/ 0.47".Вкупната Големина : 39 х 39 x 27mm/ 1.5" x 1.5" x 1.1"(L*W*H); Монтажа Дупка со Дијаметар : 4mm/ 0.15".Материјал : Алуминиум Имајќи челик, Гума;Главна Боја : Сребрена Tone.Net Тежина : 86g;Пакет Содржина : 1 x Отвори Линеарна Имајќи.Овој софтвер со отворен линеарна стапка се користи за дизајн на линеарно движење производи.Тоа може да се користи со отворен линеарни лагери за да се обезбеди одлична движење перформанси во високо оптоварување или долго удар апликации.Изработен од алуминиумска челик за долг животен век.Идеален за вас за зголемување на ефикасност и заштеда на енергија.Широко се користи во апарати за дома, индустриски, електрични мотори, инженеринг машини, пакување, машини, медицинска опрема, текстилни машини, авто делови, пумпи, автомобили и дигитални стерео гравирање опрема или специјални машини за индустрија.Непречено движење, ниско ниво на триење, висока цврстина.Економски избор, лесна за одржување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста