• Новак
HD CVI/AHD/TVI Пасивни Transceiver Адаптер Предавателот Видео Balun видео надзор UTP BNC Cat5(2 ПАРЧИЊА)

HD CVI/AHD/TVI Пасивни Transceiver Адаптер Предавателот Видео Balun видео надзор UTP BNC Cat5(2 ПАРЧИЊА)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Компатибилен со HD-CVI, HD-TVI, HD-AHD сигнали.Извртени пар видео Baluns, за испраќање на видео сигнали до 2000ft / 600m.Им овозможува на видео сигналите да се пренесуваат преку UTP (CAT5) Кабел.Овозможува BNC машки конектор да биде поврзан со камера или DVR.Вграден-во пренапони и минливи заштита.Супер пречки одбивање.Опис : Ова Видео Transceiver е пасивен (не-засилена) уред кој овозможува пренос на реално време монохроматски боја или видео над Unshielded Извртени Пар (UTP) телефонска жица.Видео сигнали се пренесува преку UTP (Cat5) кабел.Спецификации : Пренос на далечина : 600 M за 720 P HDCVI; 300м за 960 H / 1080 P HDCVI; 200m за 720 P / 1080 P HDTVI UTP кабел : CAT5 кабел за Видео формат : AHD / CVI / TVI Резолуција : 720p / 960 H / 1080p Работна фреквенција : DC да 6 MHz.Заеднички Режим / Диференцијални Режим за Одбивање : 15khz да 5 MHz 60 d B typ.Слабеењето : 1.5 db typ Max BNC Машки отпорност : 75Ω Видео Внесување : 2kv (common mode), 10 / 700us iec6100 -4 / 1995 (GB / T 1726,5-1999) Видео излез : 2kv (common mode), 10 / 700us iec6100 -4 / 1995 (GB / T 1726,5-1999) Димензија : 4.1 * 2.2 * 1.5 cm со 12cm кабел Боја : Црна Материјал : ABS Пакет тежина : 47g Количина : 2 buc (1 пар) Пакет се Вклучени : 2 парчиња x BNC Пасивни Видео Balun .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста