• Новак
Отворено Живеат Звучна Картичка, Микрофон Звучна Картичка Надворешни Придружба V8plus Живеат Звучна Картичка за Радио Домаќин за Поврзете Различни Аудио Опрема

Отворено Живеат Звучна Картичка, Микрофон Звучна Картичка Надворешни Придружба V8plus Живеат Звучна Картичка за Радио Домаќин

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Постојат 4 теренот режими.Кратко притиснете за да го отворите/промените, долго притиснете за да ја затворите, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.Smart компатибилен со мобилен телефон/компјутер во живо, дојде со функцијата и мобилни придружба. 15 звучни ефекти се користи во различни услови, што може да создаде добар on‑сајт чувство за домаќин е road show.Постојат вкупно 12 авто‑подесување на копчињата со умерена јачина.Кратко притиснете за да го отворите/промените, долго притиснете за да ја затворите.Поддршка надворешни придружба на текст, изградена‑во претходно загревање ефект, авто‑подесување ефект, теренот промените ефект, моќен ехо ефект.Функција : 1. Поддршка надворешни придружба на текст, изградена‑во претходно загревање ефект, авто‑подесување ефект, теренот промените ефект, силен одек effect2. 15 звучни ефекти се користи во различни услови, што може да создаде добар on‑сајт чувство за домаќин е патот show3. Постојат 4 теренот режими.Кратко притиснете за да го отворите/промените, долго притиснете за да ја затворите, кои можат да ги задоволат вашите различни needs4. Постојат вкупно 12 авто‑подесување на копчињата со умерена јачина.Кратко притиснете за да го отворите/промените, долго притиснете за да close5. Smart компатибилен со мобилен телефон/компјутер во живо, дојде со функцијата и мобилни accompaniment Specification : Предмет Тип : Live Звук Card Product Модел : V8 PLUSColor : Black Smart компатибилен со мобилен телефон/компјутер во живо broadcast Built за функцијата, мобилен телефон accompaniment Three мобилни телефони поврзани, две во живо и еден accompaniment Recording : 16bit/48 KHz, 90d B сигнал на бучава ratio Playback : 16bit/48 KHz, 100d B сигнал на бучава ratio Distortion : ≤0.1% (снимање), ≤0.005% (репродукција)Информации за Батеријата : 3.7 V 500mah Output Моќ : 100m WMachine Моќ : 200m WRated Текст : 500m WSize : Прибл. 136 x 104 36mm x / 5.4 x 4.1 x 1.4 во Пакет Листа : 1 x Живеат Звук Card1 x Корисникот Упатство2 x Аудио Cable1 x Кабелот за Напојување.

Декларирани спецификации

Item Type:
Live Sound Card
Product Model:
V8PLUS
Color:
Black
Smart compatible with mobile phone/computer live broadcast :
Built-in for function, mobile phone accompaniment :
Three mobile phones connected, two live broadcast and one accompaniment :
Recording:
16bit/48KHz, 90dB signal to noise ratio
Playback:
16bit/48KHz, 100dB signal to noise ratio
Distortion:
≤0.1% (recording), ≤0.005% (playback)
Battery Information:
3.7V 500mah
Output Power:
100mW
Machine Power:
200mW
Rated Input:
500mW
Size:
Approx. 136 x 104 x 36mm / 5.4 x 4.1 x 1.4in
Package List:
1 x Live Sound Card :
1 x User Manual :
2 x Audio Cable :
1 x Power Cord :

Комплементите на стоката

Веста