• Новак
Walfront CH402 AC85-264V Висока Exactness Smart ПИД Температура Контролер Термостат Реле ТЦ/RTD на Текст

Walfront CH402 AC85-264V Висока Exactness Smart ПИД Температура Контролер Термостат Реле ТЦ/RTD на Текст

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Овој паметен дигитални температура контролер користи напредни посебен чип за индустриски инструменти на висока прецизност, силни анти-мешање способност.Овој паметен дигитални температура контролер користи напредни посебен чип за индустриски инструменти на висока прецизност, силни анти-мешање способност.Висока сигурност, мулти-тип на сензор на текст, користејќи широк спектар префрлување напојување.Тоа е новиот fuzzy контрола во комбинација со напредните ПИД контрола алгоритам, добра контрола на брзи промени и долго заостануваат време.Advanced non-префрлување само-подесување шема за практично користење, исто така, со комуникациска функција.Контролорот има мали димензии и стабилни перформанси, лесно за ракување.Спецификации : Влез : Thermocouple (TC)(K, J, R, S, B, E, N, T), термички отпор (RTD) (PT100, JPT100, Cu50) стандарден напон тековната сигнал Температура Опсег : 0~1300℃ Основна Грешка : ± 0.5%±1digit на целиот спектар на текст Резолуција : 1℃, 0.1℃ Брзина на Земање примероци : 3 пати/sec Аларм за Излез : Реле контакт AC250 V 3А (resistive) Контрола Излез : Реле контакт AC250 V 3А (resistive) Логика Ниво : DC 0/12 V (со Firmstate реле) Нула Премин Активирањето на Пулсот : Optocoupler SCR излез 1А 600 V; 0-10m A тековната излез (load отпор е помалку од 600Ω); 0-20m A тековната излез (load отпор е помалку од 600Ω); 4-20m A тековната излез (load отпорот е помал од 600) Контрола на Владата : Fuzzy ПИД контрола, позиција контрола Моќ Напон : AC85-264 V (50/60 Hz), ( номинална 100-240 VAC) 100-240 V универзална прекинувач за напојување Температурата на работа : 0~50℃ Оперативни Влажност :

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста