• Новак
Дигитални Температура Контролер, РЕКС-C400FK02-ВАН РБС Излезна Температура Контролер за Контрола на Температурата Метар со Аларм Функција

Дигитални Температура Контролер, РЕКС-C400FK02-ВАН РБС Излезна Температура Контролер за Контрола на Температурата Метар

Оценка на стоката:
DEN 549.36

Достапност
Производот е достапен

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. ☂ УНИВЕРЗАЛНА ТЕКСТ-Со универзална текст, дигитални температура контролер може да соработува и со многу предмети, лесен за употреба. ☂ УНИВЕРЗАЛНА ТЕКСТ-Со универзална текст, дигитални температура контролер може да соработува и со многу предмети, лесен за употреба. ☂ ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ-дигитален температура контролер е на висока прецизност и голема чувствителност, како сигурен помошник во вашата работа. ☂ РБС ИЗЛЕЗ-Со SSR излез и аларм функција, дигитална температура контролер ќе аларм кога ќе се управувани од страна на грешка. ☂ ГЛАВНАТА УПОТРЕБА-дигитален температура контролер е главно се користи во апарати за дома, мотори, ладење или греење производи, итн. ☂ СУПЕРИОРЕН ПО ПРОДАЖБА ПОДДРШКА-ве Молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за вашиот било какви проблеми околу нашиот производ.Задоволство ни е да услуга за вас.Не се сомневам во вашиот значење за нас.Карактеристики : 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Постои температура контролер, што им овозможи на универзал текст. 3. Висока прецизност и голема чувствителност, тоа е лесно да се работи. 4. РБС излез со аларм функција. 5. Се користи во апарати за дома, мотори, ладење или греење производи, итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Модел : РЕКС-C400 FK02-V*ЕДНА Грешка при Мерење : 1% +1digit, 0.5%±1digit, 0.2%±1digit.Дополнителни Ладно Делница Компензација На Грешка : 0~50℃, ≤±2℃ Температурата Коефициент ≤0.05%/C2 Мерен Опсег : -1999 ~ 9999, - 199 ~ 9999. Алармот Опсег : Целосни Слободни Амбиент.Реле Излез Контакт Капацитет : 3А/220 V, Resistive Или Определено.Цврста Состојба Реле повратен Сигнал : 15±3 V / 30m A.Работна Сила : 220 V ~±10% 50 hz Потрошувачка на Енергија : 4 W Работната Средина : 0~50℃ Релативна Влажност 35%~85%Rh Тежина : Околу. 321g / 11.3 оз Пакет Листа : 1 × Температура Контролор 2 × Одредување Додатоци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста