• Новак
Keenso Автомобил моторното Масло Притисок Тестер, 12 Компјутери/Комплет за во Автомобил Гориво Притисок Мерач лента со алатки Ниска Масло Предупредување Тест Алатка с

Keenso Автомобил моторното Масло Притисок Тестер, 12 Компјутери/Комплет за во Автомобил Гориво Притисок Мерач лента со

Оценка на стоката:
DEN 1876.80

Достапност
Производот е достапен

【Со брзо спојување адаптер】Општа намена, масло притисок мерач е опремен со брз спојка адаптер и некој 1200mm долго црево.Се користи за да се тестираат масло пумпа за притисок и ниска масло предупредување уред. 【90‑степен спојка адаптер】На притисок на маслото мерач комплет вклучува 90‑степен спојка адаптер за ограничен пристап апликации. 【Дијагностицира масло пумпата и моторот】Тоа е корисно да се дијагностицира масло пумпата и моторот од абење и притисок на маслото за неуспех.Со прекинувач и притисок предупредување индикатор. 【Двојна скала мерач】На shockproof двојна скала мерач се користи за да се провери притисок на маслото за брзо и прецизно, кој е лесен и брз. 【Лесен транспорт】Ова масло притисок тест алатка е спакувани во специјална пластична кутија за лесен транспорт, складирање и организација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста