• Новак
Висока Видливост, како Одраз на Безбедност на Лицето Облека - Вратот Gaiter, Bandana Прашина Маска, Сонцето Сенка Штит, Headwear (ПОРТОКАЛ)

Висока Видливост, како Одраз на Безбедност на Лицето Облека - Вратот Gaiter, Bandana Прашина Маска, Сонцето Сенка Штит,

Оценка на стоката:
DEN 598.80

Достапност
Производот е достапен

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.ЛЕСНИ BEANIE, СОНЦЕТО СЕНКА, BANDANA, ИТН. - Armorbilt е заштитен headwear е исклучително разновиден.Носете го тоа како лесен beanie, вратот gaiter, сонцето, штит, multiwrap, bandana, headband, лицето маска, balaclava, вратот потоплите, капче, итн.Носат тоа да остане кул додека работат под сонцето или топло во ладно елементи.HIGH-TECH VISIBILITY - за Достапен во две неонски флуоресцентни бои, портокалова и жолта, овие вратот gaiters се многу видливи.Рефлективна лента нуди зголемена ноќно видливост.Оваа високо-vis глава шамија ви држи безбедно да работат на изградбата.Го носат овој вратот заштитник во комбинација со вашиот хард капа за крајна заштита и видливоста.ЗАШТИТА на ВРАТОТ И на ЛИЦЕТО ОД СОНЦЕТО - Ова цевка во стилот на вратот и лицето маска нуди УВ заштита за да се заштити од сонцето.Тоа обезбедува сенка за вратот и лицето, задржување на топлината на сонцето исклучување на вашата кожа.Таа, исто така нуди ефикасна заштита против други елементи како што се дожд, ветер, ладно време, снег, и прашина.ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ И ДИШЕ - Направени од мека, растеглив, и лесна микрофибер, ова 100% полиестер вратот ракавот е исклучително удобно.Овој високо-технолошки ткаенина извлекува влага и носи тоа оддалеченост од вашето тело, па тоа може лесно да испари.Резултатот е пријатен ефект на ладење на твоето лице и врат.ЕДНА ГОЛЕМИНА ОДГОВАРА на ПОВЕЌЕТО - Ова вратот gaiter беше дизајнирана за да обезбеди совршено се вклопуваат за мажите и жените, момчињата и девојчињата.Тоа дури може да се носи со кучиња.Тоа е, исто така, прилагодливи за различни активности.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста