• Новак
Abnana Гориво Притисок Мерач Авто Дијагностика Алати за Вбризгување на Гориво Пумпа Тестер TU-114

Abnana Гориво Притисок Мерач Авто Дијагностика Алати за Вбризгување на Гориво Пумпа Тестер TU-114

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

TU-114 Гориво Притисок Мерач Авто Дијагностика Алати За Вбризгување на Гориво Пумпа Тестер.Опремени со ?90mm мерач има две скали (psi и бар), читање од 0~140psi и 0~10bar.Комплет содржи бакар адаптер .Сеопфатен комплет на adaptors и фитинзи за модерна Schrader тест порта системи за вбризгување на горивото.Компоненти опремени со брзо спојување на системот и безбедноста за да се спречи inadvertent испуштање на гориво под притисок.Притисок за ослободување опремени со долго се исцеди црево овозможува безбедно обновување на гориво.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста