• Новак
SanDisk 500GB Екстремни Преносни SSD - До 1050MB/s - USB-C, USB 3.2 Генералот 2 - Надворешни Цврста Состојба Диск - SDSSDE61-500G-G25

SanDisk 500GB Екстремни Преносни SSD - До 1050MB/s - USB-C, USB 3.2 Генералот 2 - Надворешни Цврста Состојба Диск - SDSSDE61-500G-G25

Оценка на стоката:
DEN 540.00

Достапност
Производот е достапен

Се NVMe цврста состојба перформанси кој до 1050 MB/s читање и до 1000 MB/s напишете брзини во пренослив, со висок капацитет диск кој е совршен за создавање на неверојатни содржина или фотографирање на неверојатни снимки.Бара компатибилни уреди способни за постигнување на таква брзина.Врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред, интерфејс, користење услови и други фактори. 1 MB=1,000,000 бајти.До 2 метри капка заштита и IP55 вода и прашина отпор (3) значи оваа тешка возење може да потрае тепање. [(3) врз Основа на внатрешни тестирање.IPEC 60529 IP 55 : Тестиран за да го издржат проток на вода (30 k Pa) на 3 мин.; ограничен прашина контактирајте не се меша во работата.Мора да се чисти и суви пред употреба.].Користете го корисна Carabiner јамка за да се обезбеди тоа да појас јамка или ранец за екстра мир на умот.Помогнат на приватни содржина приватните со вклучени заштита со лозинка со 256‐битна AES хардвер енкрипција. (2) [(2)заштита со Лозинка користи 256-битна AES енкрипција и е поддржан од страна на Windows 8, Windows 10 и mac OS v10.9+ (Софтвер симнете потребни за Mac, видете на официјалниот San Disk веб-сајт.)].

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста