• Новак
МД 1TB Мојот Пасош SSD Надворешни Преносни Цврста Состојба Диск, Злато, До 1,050 MB/s, USB 3.2 Генерал-2, USB-C, USB-Компатибилен - WDBAGF0010BGD-WESN

МД 1TB Мојот Пасош SSD Надворешни Преносни Цврста Состојба Диск, Злато, До 1,050 MB/s, USB 3.2 Генерал-2, USB-C, USB-Компатибилен

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Пламнал брзо NVMe технологија со брзини до 1050 MB/s и пишување брзина до 1000 MB/s.Врз основа на читање брзина освен ако не е поинаку наведено.Како се користи за пренос стапка, 1 MB/s = еден милион бајти во секунда.Врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да се разликуваат во зависност од домаќинот уред, користење услови, диск капацитет, и други фактори.Password-от 256-битна AES хардвер енкрипција.Шок и вибрации отпорни.Капка отпорни до 6,5 ft (1.98 м).Крстот Компатибилен USB 3.2 Генерал-2 и USB-C (USB-А за постарите системи).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста