• Новак
Бебе се Игра Мат со Ограда Interlocking Пена Подни Плочки со Индексирање Мат, 55.9 x 55.9 x 0.4 во

Бебе се Игра Мат со Ограда Interlocking Пена Подни Плочки со Индексирање Мат, 55.9 x 55.9 x 0.4 во

Оценка на стоката:
DEN 863.76

Достапност
Производот е достапен

ГОЛЕМА ИГРА МАТ - Рамни големина : 55.6" x 55.6" (4.65 ft x 4.65 ft област), ограда до големина : 44" x 44" (3.67 ft x 3.67 ft област), ограда висина : 7".Компоненти : 16 плочки игра душеци 16 плочки ограда душеци 4 плочки портата душеци, доаѓа во zippered јасно пластика случај.ДОБРО CUSHIONED ИНДЕКСИРАЊЕ МАТ - Со дебелина од 0.4", оваа playmat е повеќе од доволно безбедно за лизга и паѓа или кога вашето бебе се обидува да ползи и се залагаат за време на стомак време.ОГРАДАТА си ИГРААТ МАТ - најдобриот дел од се игра мат е со "оградата" up.И оградата не е наменета да го задржи бебето во туку играчки како што топки што може да се тркалаат.Можете исто така да ги стави надолу за да се добие поголем индексирање мат.ПОТТИКНАТ ЉУБОПИТНОСТА & ПРОМОВИРА ИМАГИНАЦИЈА - Опремен со неколку различни модели на животни и облици, на оваа игра мат ќе ви помогне со вашиот дете имагинација и рака-око координација, особено ако po плочки надвор како дополнителна играчка на вашето дете може да си игра со.СИГУРНА ИГРА МАТ - Нашата игра мат бесплатно на олово, хром и phthalates, тоа не содржи мали парчиња и таму е нула гушење опасности вклучени.Функција : ГОЛЕМИ се ИГРА МАТ - Рамни големина : 55.6" x 55.6" (4.65 ft x 4.65 ft област), ограда до големина : 44" x 44" (3.67 ft x 3.67 ft област), ограда висина : 7".Компоненти : 16 плочки игра душеци 16 плочки ограда душеци 4 плочки портата душеци, доаѓа во zippered јасно пластика случај.ДОБРО CUSHIONED ИНДЕКСИРАЊЕ МАТ - Со дебелина од 0.4", оваа playmat е повеќе од доволно безбедно за лизга и паѓа или кога вашето бебе се обидува да ползи и се залагаат за време на стомак време.ОГРАДАТА си ИГРААТ МАТ - најдобриот дел од се игра мат е со "оградата" up.И оградата не е наменета да го задржи бебето во туку играчки како што топки што може да се тркалаат.Можете исто така да ги стави надолу за да се добие поголем индексирање мат.ПОТТИКНАТ ЉУБОПИТНОСТА & ПРОМОВИРА ИМАГИНАЦИЈА - Опремен со неколку различни модели на животни и облици, на оваа игра мат ќе ви помогне со вашиот дете имагинација и рака-око координација, особено ако po плочки надвор како дополнителна играчка на вашето дете може да си игра со.СИГУРНА ИГРА МАТ - Нашата игра мат бесплатно на олово, хром и phthalates, тоа не содржи мали парчиња и таму е нула гушење опасности вклучени.Спецификација : Материјал : ЕВА Производ големина : 142x142x1cm/55.9x55.9x0.4in Пакет големина : 58x30x13cm/22.83x11.81x5.12in Пакет тежина : 1500g/3.3 lb Соодветна возраст : во Текот на три месеци old Package Содржина : 16x игра душеци 16x ограда душеци 4x портата душеци.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста