• Новак
Elksdut Ротирачки Читање Ѕид на Вниманието GU10 Ѕид Монтирани Заменливи Ѕид Светилки 5W Топло Бела Светлина Ѕид Sconce за Кревет, Коридор, Плакарот Уметност Насочен Место Св

Elksdut Ротирачки Читање Ѕид на Вниманието GU10 Ѕид Монтирани Заменливи Ѕид Светилки 5W Топло Бела Светлина Ѕид Sconce

Оценка на стоката:
DEN 1467.60

Достапност
Производот е достапен

★ Индустриски ретро стил : Овој ѕид-монтирани на ѕид светилка користи мат црна боја, погодна за станбени декорација или комерцијални места.Совршено осветлување за дневна соба, спална соба, бања суета огледало, кујна, ходник, кафуле, бар или канцеларија. ★ Флексибилни прилагодливи глава : Ќе може прецизно да се прилагоди на зрак да на позицијата која ја сакате за да ја светлина со ротирачки зрак 350 степени хоризонтално и 90 степени вертикално. ★ GU10 база грло : 5 W топло бела светлина, GU10 LED сијалица е обезбедена (вклучени) номинална напон : 110~ 240 V, температура на бојата : 3000 K (топло бела светлина), материјал : алуминиумски + железо.Светлината агол : 60°.Дадената област : 1㎡-3㎡. ★ Хард-жичен и здрав структура : Направен од цврсти метали и црна боја, овој обновлив ѕид светилка е добро направен, рѓа-доказ и нема да исчезнат.Само во хард-жичен и суви места. ★ Лесно да се инсталира : сите хардвер инсталација е вклучена и работата прирачник е вклучен во пакетот.Тоа е многу лесно да го инсталирате овој ѕид светлина комплет. ★ Specification Style : модерна и simple Lamp тип : ѕид lamp Installation метод : површината installationmaterial : metal Color : црна, white Dimensions : светилка тело ширина : 10см, светилка тело висина : 11cm Number на извори на светло : 1 Voltage : 110-240 VAverage услуга живот : 50000 (h)Зрачење област : 1㎡-3㎡извор на Светлина тип : GU10 Power : 5 WColor температура : топло white Whether да содржи извор на светлина : include Applicable места : дневна соба, трпезарија, коридор, нафта сликарство изложба, позадина ѕид, хотел осветлување, итн.Пакет Contents1 x ѕид lamp1 x додатоци за монтирање.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста